Опалення – стоп? На кому економить міська влада?
2 квітня світловодський міськвиконком, своїм рішенням, постановив визначити завершення у місті опалювального сезону - 6 квітня. А за день до цього, у понеділок, закінчилися весняні канікули і школярі пішли до своїх Альма-матер. Холодних Альма-матер...
Даруйте, здивується уважний читач, але ж понеділок – лиш 5 квітня. Так, але працівники освітніх закладів міста, перекривши для економії на час канікул опалювальні засувки, „забулися” напередодні, у неділю, їх відкрити – щоби приміщення прогрілися належним чином. Через таку „забудькуватість” школярам наступного дня було важко всидіти у своїх класах, температура в яких ледь сягала 15-16 градусів тепла. Відтак уроки довелося скорити до 30 хвилин. За що деякі батьки не оминули звинуватити СП-ТОВ „Світловодськпобут”.
... Вкотре ми бачимо спроби перекласти чужі прорахунки (чи ненавмисні?) на „Світловодськпобут”, прокоментував ситуацію у школах генеральний директор підприємства Сергій Московський.
„Це так, як і звинувачення на нашу адресу про невчасно зариті місця ремонтів тепломереж. Хоча саме міська влада замовчує про те, як затверджуючи нам тариф на теплопостачання, було видалено з наших розрахунків Інвестиційну програму, а відтак, позбавлено нас додаткових обігових коштів. Що дозволило би нам і зношені труби міняти на нові, а не „латати”, і місця аварійних робіт вчасно призводити до пристойного вигляду і таке інше. А так міські керманичі, заграючи з населенням, його ж і підставило. Бо у разі затвердження Інвестиційної програми тариф на теплопостачання зріс, щонайбільше, на два відсотки. А от аварійних ситуацій на мережах стало би менше у рази”, - наголосив Сергій Московський.
Ось так із рішенням щодо припинення опалювального сезону, вів далі гендиректор, простежується подібна тенденція, коли у тому ж сусідньому Кременчуці, який є взірцевим для багатьох світловодців, централізоване теплопостачання припиняється лиш для населення, натомість освітні, медичні та інші бюджетні заклади продовжують централізовано опалюватись допоки повітря не прогріється до середньодобових восьми градусів тепла протягом трьох діб. Власне, як наголошує Закон України „Про теплопостачання”.
„На порушення закону „Світловодськпобут” ніколи не піде – як би кому цього не хотілося”, - підсумував генеральний директор.
Тож і виходить, що міська влада, у намаганні створити видимість економії бюджетних (чи, може, якихось інших) коштів і водночас підставити „Світловодськпобут”, вже вкотре „висікла” себе саму.
Пилип Крейда.