Опубликовано

27.09.2017

   26 вересня у Світловодській центральній міській бібліотеці  представники Світловодської громади обговорювали проект тарифу, запропонований відповідно чинного законодавства СП ТОВ «Світловодськпобутом» на розгляд світловодців та виконавчого комітету Світловодської міської ради.

   Участь  у обговоренні, окрім громадськості міста та нібито делегованих нею представників, взяли представники підприємства, зокрема, генеральний директор Сергій Московський та керівник аналітичного відділу Олена Михайлик, виконавчого комітету, депутати міськради.

   Перший «дзвіночок» пролунав фактично відразу, як тільки перший заступник міського голови Олена Балюк розпочала засідання: поважна чиновниця у своїй «ввідній» знову зазначила, що високе зібрання має розглянути тариф, який потрібен «Світловодськпобуту». Випадковість чи програмування? Ця сама «випадковість» мала місце на першому засіданні комісії 12 вересня, під час такої ж «ввідної» від Олени Вікторівни.

   Як і тоді, Сергій Московський зауважив, що тариф, як невід’ємна складова якісної послуги, потрібен всім абонентам підприємства. Стосовно самого проекту тарифу, Сергій Володимирович коротко розповів про принципи його розробки , чинники, які вплинули на зміни та повідомив, що за побажанням комісії деякі показники було змінено. Зокрема, на 5,48 грн. було зменшено тариф для абонентів, які мають теплові лічильники, на 17 коп. для будинків, не облаштованих пристроями обліку, та на 5, 58 грн. для інших споживачів.

   Другий «дзвіночок» пролунав під час виступу начальника управління економіки Марії Дмитренко, яке, «докладаючи неймовірних зусиль», вивчало і перераховувало. Закінчуючи свій виступ, центральний економіст міста резюмувала: «Ми вважаємо, що тариф завищений…», навіть після того, як «порізали» все, що змогли, в тому числі і кількість працівників СП, ніби вони розуміються на виробничому процесі і знають, скільки саме людей має працювати на підприємстві. Хоча, враховуючи те, як їх постійно «оптимізують» депутати (наприклад, саму Марію Дмитренко «оптимізували» із відділу аудиту, свого часу виплеканого міським головою), нічого дивного в тому немає.

   Твердження ж керівника управління економіки про те, що , мовляв, часу було замало для досконального вивчення проекту тарифу, виглядає досить дивним, особливо якщо згадати її слова під час першого засідання комісії, яке відбулося 12 вересня (вівторок): «Ми почнемо перевіряти документи з понеділка..». Зазначу, що понеділок – то вже було 18 вересня…

   Варто зазначити, що вся необхідна документація була подана до виконавчого комітету Світловодської міської ради відповідно до вимог чинного законодавства. Всі терміни дотримано.

   Третій «дзвіночок» – чергова спроба внести частку деструктивну у обговорення заступника з комунальних питань (колишнього керівника СП) Д.Дмитришина. Цього разу стосовно інвестиційної програми підприємства. Проте Олена Михайлик досить чітко пояснила, в чому, скажемо так, «помиляється» шановний Дмитро Дмитрович, не зовсім вірно розуміючи певні аспекти інвестиційної програми.

   Що ж до представників та делегатів від громадськості міста, то, як і варто було очікувати, більшість питань абсолютно не мала жодного відношення до тарифу. А ті що мали – були не зовсім вірно інтерпретовані.

   Наприклад, питання Людмили Павловської, як кількість вироблених гігакалорій відображається на заробітній платі працівників підприємства, мовляв, у цьому році тепла було вироблено менше, а заробітна плата не зменшилась?

   Так, дана залежність існує на виробничих підприємствах, заводах і фабриках. Наприклад, слюсар Іванов отримує зарплату в залежності від того, скільки деталей за зміну виготовив. Тут же ситуація трохи інша. Наприклад, Петренко Петро Петрович вісім годин робочого часу працює біля котла, за що і отримує заробітну плату, не залежно від того, працює котел на повну потужність чи на мінімумі.

   А от кількість гігакалорій від Петра Петровича не залежить. Залежить від того, скільки газу НАК «Нафтогаз України» виділило «Світловодськпобуту» для вироблення тепла. А це вже інша залежність – треба враховувати, скільки боргу погасили абоненти за надану послугу, в тому числі – бюджет міста. То хіба має менше зарплати отримувати Петро Петрович, якщо, наприклад, абонент Людмила Павловська, не заплатила за місця загального користування? (Хоча ми впевнені, що абонент Людмила Павловська боргів перед підприємством не має).

   Підводячи риску, можна зазначити наступне: півтори години люди, які користуються індивідуальним опаленням (до законності встановлення якого, з точки зору чинного законодавства, виникають певні питання), намагалися говорити розумними словами про те, в чому не зовсім розуміються.

   Проте три «дзвінка» пролунало. Далі – засідання виконкому як головна вистава. І багато чого залежатиме не стільки від професійних навичок, скільки від акторської майстерності. В принципі, як завжди… Проте, дуже не хочеться, аби 15 жовтня винними у відсутності тепла в батареях місцян не стали Сергій Московський і Петренко П.П.?

Інформаційна служба СП ТОВ «Світловодськпобут».

Зображення

Поділитися

000000
001001
002002
003003