Коли ж нарешті дадуть тепло!?

 Колись, ще за часів головування у Світловодську Валентина Козярчука, коли „Світловодськпобут” зіткнувся з відсутністю ліміту на газ від „Нафтогазу України”, його наступник, а тоді рядовий депутат міськради Андрій Маліцький, разом із купкою горластих популістів, „озброєний” потужнім мегафоном, водив натовпи замерзлих світловодців і на „білий дім”, і на офіс тепловиків з вимогою дати місту тепло. Що з тих пір змінилося? А нічого – єдине, що цей Маліцький на хвилі оцього „мегафонного” популізму  цими самими світловодцями був обраний на мера. А от тепла не додалося і цьогоріч. І це при тому, що і Олександрія, і Кропивницький вже давно обігріваються. Централізовано.

 

  Нездорова ситуація у Світловодську й стала причиною приїзду до Світловодська 30 жовтня голови Олександрійської РДА Ольги Коріненко, яка разом із своїм заступником, світловодцем та депутатом міської ради Романом Домбровським, проінспектували усі котельні тутешнього постачальника централізованого опалення.

... На місце зустрічі з очільницею до адмінбудинку на 10-ту ранку прибуло керівництво „Світловодськпобуту” на чолі з гендиректором Сергієм Московським. Двері „білого дому” зачинені - Маліцького, ані його заступників нема. Нікого, окрім чергової, нема. Котельнями поїхали без них, хоча на етапі цих відвідин, до загалу долучився єдиний представник від виконавчої влади Віктор Самоляк.

  Не вдаючись до малоцікавих для пересічного обивателя подробиць цього рейду, на його завершення, очільниця Олександрійської РДА у своєму коментарі пролила чимало цікавих подробиць. За її словами, проблематикою з початком цьогорічного опалювального сезону райдержадміністрація почала перейматися  ще з червня цього року. Неодноразові зустрічі з Маліцьким чи його профільними заступниками ані на крок не наближали до якоїсь більш-менш конкретики. Ба більше, міський голова Світловодська начисто ігнорував засідання в Олександрії голів підпорядкованих району ОТГ, що були присвячені грядущому опалювальному сезону. Відряджаючи на них, хіба що, своїх заступників.

  Ну, раз гора не їде до Магомета... У серпні, говорить Ольга Коріненко, приїхавши вже особисто до Світловодська, їй таки „пощастило” зустрітися з мером, від якого вона почула якесь незмістовне словоблуддя, що стало причиною домовленості зустрітися з ним, не відкладаючи, наступного тижня.

  „Наступного тижня я знов мала приїхати до вашого міста на спільну зустріч і з Андрієм Івановичем, і з Сергієм Володимировичем – щоб поспілкуватися з обома сторонами. Заплановано все це було на 14 годину. І ось, чисто випадково цього дня о 12:00, вже зібравшись у поїздку, я дізнаюсь, про те, що дана зустріч перенесена на... 9:00”. Типа, запізнилися, Ольго Анатоліївно.

  Що ж до часів, не надто віддалених від цього холодного сьогодення, вела далі Коріненко, за останні чотири місяці було проведено п’ять засідань районного ТЕБ та НС з акцентом на грядущий опалювальний сезон і з чітким приписом для світловодської адміністрації у їхніх протоколах приступити, врешті, до належної підготовки до цього сезону. І що? А ніщо – попри те, що рішення  ТЕБ та НС є обов’язковими до виконання органами місцевого самоврядування, із Світловодська – жодної відповіді. І нарешті, 29 жовтня, коли спливає термін дії минулорічного тарифу на опалення і, з урахуванням того, що світловодський міськвиконком й досі вперто не затверджує новий тариф для „Світловодськбупоту”, що унеможливлює подачу теплоносія у місто і, аби його забезпечити, останнє засідання  ТЕБ та НС Олександрійського району приймає рішення тимчасово застосовувати попередній тариф на опалення – допоки світловодська влада таки спроможеться затвердити тариф на цей опалювальний сезон.

  Натомість, дивується голова РДА, цього ж дня Маліцький видає у соцмережах „відосік” з черговим шельмуванням світловодських тепловиків – що, власне, й спонукало її до приїзду, всупереч суботньому вихідному дню та ще й під час тарифної відпустки.

  І що вона побачила? А побачила вона котельні, які забезпечують тестовий режим роботи, їхні агрегати працюють у штатному режимі, забезпечуючи на виході температуру у 40-50 градусів, тепломережі, що заповнені водою. Але, на жаль, констатує Ольга Коріненко, Андрій Маліцький вирішив не жертвувати законним своїм вихідним днем на увесь цей „дріб’язок”.   

  На наше запитання, як же врешті припинити увесь цей бедлам, влаштований ним та його молодою, енергійною командою, очільниця відповіла, що, схоже, без втручання правоохоронних структур не обійтися. З огляду на це, вона ще у вересні написала до районної прокуратури звернення про ігнорування владою Світловодської МТГ приписів з протоколів чотирьох комісій ТЕБ та НС Олександрійського району, що є невиконанням міським головою Світловодська своїх посадових обов’язків.

 „Моє звернення внесено до єдиного державного реєстру. Бо ж ніяк не можна наражати на відсутність опалення у цілому місті, у школах, дитячих садочках та в житлах людей. Тепер – робота за прокуратурою”, - підсумувала Ольга Коріненко.

Віталій Асауленко