Щоб минулий опалювальний сезон, у порівнянні з грядущим, не видавався казкою

   У кабмінівському сегменті, відповідальному за питання палива, енергетики, ЖКГ і у „Нафтогазі Україні” відбуваються наразі процеси, які серйозно  насторожують вітчизняні підприємства теплокомуненерго (ТКЕ)... І СП-ТОВ „Світловодськпобут” – не виняток

  Каталізатором ініціативи від даного підприємства щодо спільних дій місцевих тепловиків і місцевої влади стала онлайн-нарада в Кіровоградській ОДА 27 квітня, організована Міністерством розвитку громад та територій України. Присвячена вона була змінам в законодавстві та проблемам, що очікують підприємства ТКЕ в опалювальному сезоні 2021/22 року. У ній взяли участь профільні очільники області, представники органів місцевого самоврядування міст області з централізованим опаленням, а також керівники підприємств, які забезпечують в них це саме опалення...

   Якщо коротко, на цій нараді йшлося про невтішне: у зв’язку з відміною спеціальних обов’язків, АТ НАК „Нафтогаз України” більше не є гарантованим постачальником природного газу для підприємств ТКЕ. А це призведе до відсутності постачання газу як для підприємств з оплатою 90% за використаний газ, так для підприємств, що уклали договори реструктуризації заборгованості. З таким „зашморгом” початок чергового опалювального сезону в Україні фактично зводиться до нуля. А якщо за таких умов він якимось дивом таки і розпочнеться – його проходження буде справжнім дивом, у порівнянні з яким попередні опалювальні сезони видаватимуться казкою.

   З метою запобігти таким похмурим прогнозам, „Світловодськпобут” 30 квітня надіслав запрошення міському голові Андрієві Маліцькому та головам постійних депутатських комісій Світловодської міськради взяти участь у розширеній нараді в актовій залі підприємства 5 травня 2021 року.

... З запізненням, допустимим для посадовців, на означену нараду прибули міський голова разом з начальником управління економіки, ресурсів та розвитку міста Крістіною Ахтирською. А от жодного з голів депутатських фракцій не було... Як згодом повідомили нам деякі з них про причини своєї відсутності – поширення інформації про ті чи інші заходи є обов’язком секретаря міськради. Але не було їм такого інформування.

    Щойно високі гості зайняли свої місця за „круглим” столом, генеральний директор Сергій Московський, окреслив „клубок” питань, розв’язання яких потребує спільних зусиль. Зокрема, зазначив він, на сьогодні, «завдячуючи» постановам Кабінету Міністрів України задля початку опалювального сезону, „Світловодськпобуту” лиш за листопад цього року потрібно заплатити наперед постачальнику природного газу 20 мільйонів гривень плюс два з половиною мільйони – „Кіровоградгазу” (без врахування погашення боргів перед «Нафтогазом» та Кіровоградгазом). За зимові місяці, звісно – ще більше... За таких нищівних умов підприємству без підтримки міської влади стає вкрай проблематично розпочати новий опалювальний сезон. А про його безперебійне проходження – годі й казати, зазначив Московський, запропонувавши Маліцькому створення спільної комісії, де би фахівці від міської влади й тепловиків спрямовували свої зусилля на подолання означених викликів.

    Так, погодився міський голова, ми розуміємо, що опалювальний сезон треба розпочинати будь-що. Тому утворення пропонованої гендиректором комісії – перший крок в цьому напрямку. Натомість пані Ахтирська додала, що, згідно встановлених Кабміном термінів, „Світловодськпобут” вже до 1 червня має подати виконавчому комітету на розгляд  свої розрахунки тарифів на теплову енергію на опалювальний сезон 2021/22, зазначивши при цьому й проблематику: на сьогодні не визначено ціни на газ. І допоки її не буде, спілкування поміж тепловиками і місцевою владою зведеться до банального бюрократичного листування, констатувала фахівчиня... Як би там не було, доповнив градоначальник, „Світловодськпобут” в Інвестиційну програму має включати лиш найнеобхідніше, як-то: матеріали для заміни теплотрас.

Заперечень з боку тепловиків не було.

  Тож, було вирішено, що на найближчій сесії міської ради буде розглянуто  питання викликів з опалювальним періодом 2021/22 року, виділення коштів на промивку систем опалення шкіл міста, утворення запропонованої Московським спільної комісії на яку, окрім питань щодо готовності до опалювального сезону житлових будинків та об’єктів бюджетної сфери, буде покладено повноваження залучати до вирішення „опалювального” питання як депутатів обласної і районної рад від Світловодська, так і представника міста у Верховній Раді.

Віталій Асауленко.