Замгубернатора Сергій Поліщук:

«Ситуація не на стільки критична, як про це говорять»

13 листопада із робочим візитом Cвітловодськ та, зокрема, СП-ТОВ «Світловодськпобут» відвідав заступник голови Кіровоградської державної адміністрації Сергій Поліщук. Компанію йому склала керівник департаменту ЖКГ КОДА Ольга Довжук.

Представники області у супроводі генерального директора СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергія Московського відвідали котельні №2 та №3,  перевірили температурний режим в школах №2 та №4, на власні очі побачили, як працюють бригади ремонтників на аварійних ділянках.

  Зокрема, під час ознайомлення із роботою котелень, Сергій Володимирович пояснив гостям із Кропивницького особливості роботи котлового обладнання, продемонстрував температурні показники на виході теплоносія від котлів до споживача тощо.

     В школах з опаленням все нормально, впевнилися гості, адже термометр в одному із класів, до якого вони заходили, продемонстрував  комфортні +20 по Цельсію.

     А от під час виїзду до місця проведення ремонтних робіт, всі побачили реальний стан, в якому перебувають міські опалювальні мережі і яких зусиль доводиться докладати працівникам підприємства, аби привести мережі до ладу.

     Тим не менш, результатами  перевірки заступник губернатора залишився задоволений.

    «Ми впевнилися в тому, що ситуація не на стільки критична, як про це говорять деякі представники громади та засоби масової інформації. – сказав Сергій Юрійович. – 17 будинків (станом на ранок 13 листопада) це не так вже й багато. Можна зрозуміти невдоволення людей, які й досі не отримують тепла, але загалом картина доволі прийнятна, враховуючи позитивну динаміку проведення ремонтних робіт».

   До речі, тут виникла невелика плутанина – не всі розуміють, що СП-ТОВ «Світловодськпобут» відповідає тільки за трубопроводи водопостачання від котельні до входу в будинок, а всі аварії внутрішньобудинкових мереж – це відповідальність виключно ЖЕКів чи ОСББ. Тому, будинки, в яких відсутнє тепло через неякісну роботу керуючих компаній, не належать до зони відповідальності «Світловодськпобуту». Це інший список, за який відповідають інші люди.

     В свою чергу Ольга Довжук поділилася інформацією з інформаційною службою СП-ТОВ «Світловодськпобут» про те, що, наприклад, у Кропивницькому, на той момент, без опалення були 55 багатоквартирних будинків. До того ж, не варто забувати той факт, що у Світловодську опалювальний сезон стартував 22 жовтня – в інших містах значно пізніше.

     Розповідаючи представникам ОДА про стан підприємства, Сергій Московський зазначив, що ситуація могла бути набагато кращою, аби міська влада виконувала свої зобов’язання. Зокрема, болючі питання з оплати за вільні приміщення та затвердження інвестиційної програми, яка дала б змогу проводити капітальні ремонти мереж на найуразливіших ділянках. Натомість, ми маємо економічно необґрунтований тариф і купу боргів. Це призвело до того, що на підприємстві існує серйозна заборгованість із заробітної плати: працівникам не закрили червень-липень, керівництво не отримує зарплати з травня. Також це призвело до того, що на сьогодні просто не вистачає людей, аби проводити ремонтні роботи в більш стислі терміни. А ще – неприкрите розчарування певних представників влади від того, що не сталося ніякої енергетичної катастрофи. Вони дуже чекали…

   Пізніше заступник губернатора провів нараду, в якій взяли участь представники районної  державної адміністрації, міської влади (як старої/колишньої, так і нової), та керівництва СП-ТОВ «Світловодськпобут».

      Головна настанова Сергія Поліщука: «Спочатку донесемо тепло до кожного споживача, а вже потім політика та все інше!» Він закликав мобілізуватися всіх, при необхідності, надати допомогу теплопостачальникам, аби довести процедуру забезпечення всіх абонентів СП-ТОВ «Світловодськпобут» теплом якнайшвидше.

     Серій Московський запевнив заступника губернатора, що ніякої допомоги, окрім фінансової, підприємству не треба. Нажаль, не всі присутні зрозуміли, що в даному випадку мова йде про оплату багатомільйонних боргів, як з боку населення, так і з боку міської влади, та затвердження, нарешті, повноцінної інвестиційної програми. А також, зазначив, що працівники СП-ТОВ «Світловодськпобут» докладуть максимальних зусиль, аби завершити ремонтні роботи у повному обсязі до наступної п’ятниці.

Інформаційна служба СП-ТОВ «Світловодськпобут»