Чого хотіли «газовики» від «Світловодськпобуту» або

Кілька листів, купа брехні і одна велика надія

   Неодноразово «Кіроворадгаз» попереджав СП-ТОВ «Світловодськпобут» про загрозу відключення підприємства від газопостачання в наслідок боргу за транспортування газу, який виник не з вини підприємства, а через дивну постанову НКРЕКП, яка вимагає оплати за транспортування газу за дивною формулою, ще й наперед. Як можете побачити із листа на адресу голови Кіровоградської ОДА А. Назаренка, проблема торкнулася не тільки «Світловодськпобуту».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Питання намагалися вирішувати на всіх рівнях і дехто (зокрема, мери Кропивницького та Олександрії) досить успішно з цим впоралися. А от Світловодськ приїхали відключати.

   Близько 9-ї години ранку 12 січня до СП-ТОВ «Світловодськпобут» завітали представники «Кіровоградгазу» (один представник Світловодського УЕГГ та шестеро із Кропивницького). «Газовики» вимагали допуску на територію підприємства для виконання процедури відключення обладнання від газопостачання, про що, мовляв, попереджали в листах, направлених на адресу «Побуту» 22 грудня 2020 року та 6 січня 2021 року (листи наведено нижче).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський зазначив, що «шановні гості» можуть провести відключення за межами території побуту (є така засувка), якщо, звичайно, готові взяти на себе відповідальність за зрив опалення в місті, що згідно із чинним законодавством є кримінальним злочином.

   Гості подумали кілька хвилин і назвали іншу причину: хочемо провести перевірку обладнання і вузлів обліку на котельнях. Коли їм нагадали, що відповідна перевірка була проведена представниками «Кіровоградгазу» у жовтні 2020 року (перед початком опалювального сезону), що засвідчує відповідний акт, ті відповіли, що, мовляв, а ми хочемо ще раз перевірити. Знаючи справжні наміри «газовиків», допуску на підприємство їм не надали.

  Потупцювавшись під воротами підприємства ще дві години, «газовики» вигадали іншу версію: вони, мовляв, хотіли потрапити на територію, аби відключити від газопостачання когенераційні установки, які виробляють електроенергію (увага!!!) на продаж!

    Отже, по-перше, все ж таки «відключити», а не перевірити.

  По-друге, пропонуємо повернутися до їхніх листів з погрозами про відключення і пошукаємо слово «когенерація», чи словосполучення «когенераційна установка»… Знайшли? Ми теж не знайшли.

   По-третє, роблячи заяву про продаж електроенергії, варто мати хоч якісь документи, що підтверджують зазначені факти: рахунок, акт, кому і скільки… Нема? Що ж, чергова цинічна брехня, адже електроенергія виробляється виключно для внутрішніх потреб підприємства!

  Представники «Кіровоградгазу» склали акт про недопущення їх на територію котельні, посідали в автомобілі і відбули у невідомому напрямку.

   Щоправда, перед цим їх було вручено ще одного листа, точніше – копію: звернення секретаря РНБОУ Олексія Данілова, в якому головам обласних адміністрацій дано розпорядження про забезпечення безперебійного функціонування об’єктів ЖКГ, енергетики тощо у зв’язку із очікуваним погіршенням погодних умов та значного зниження температури по всій (майже) території України.

  В цей самий час у кабінеті генерального директора СП-ТОВ «Світловодськпобут» С.Московського проходила термінова нарада за участі керівництва міста та району. Зокрема, Світловодську РДА представляв її голова Віктор Селич, виконавчий комітет Світловодської міської ради – перший заступник міського голови Василь Кореняк.

   Керівники дійшли згоди стосовно того, що головна мета – провести опалювальний сезон незважаючи ні на що. Проблема – загальна для всього міста, тому вирішити її можна тільки спільними зусиллями, йдучи одне-одному назустріч, а не навпаки – вносячи розлад в існуючу,  доволі хитку, ситуацію.

  Отже, станом на кінець робочого дня 12 січня опалення в місті працює. Борг з транспортування газу нікуди не подівся, але є попередня домовленість між СП-ТОВ «Світловодськпобут» і Світловодською міською радою про оплату коштів за опалення т.з. вільних приміщень, що дозволить закрити питання по реструктуризації боргу за транспортування газу перед «Кіровоградгазом».

   Тобто, є надія.

   Тепла всім!

П.С.: Для деяких надто знервованих користувачів соціальних мереж, дуже далеких від розуміння принципів роботи підприємства, хочемо пояснити: СП-ТОВ «Світловодськпобут» ніяк не може бути зацікавленим у відключенні опалення в місті, адже тоді без роботи і, відповідно, заробітної плати залишаться всі працівники підприємства. А ще – це кримінальна відповідальність. Думайте, будь-ласка.

 

Інформаційна служба СП-ТОВ «Світловодськпобут»

  12 січня представники «Кіровоградгазу» зробили спробу потрапити на територію СП-ТОВ «Світловодськпобут» і відключити теплогенеруюче обладнання від газопостачання, позбавивши таким чином опалення весь Світловодськ.