Питання підготовки до опалювального сезону
на контролі ОДА

© 2017. СП "ТОВ "Світловодськпобут". All Rights Reserved.

   14 серпня у Світловодську відбулося виїзне засідання робочої групи за участі представників Кіровоградської обласної державної адміністрації  з підготовки до опалювального сезону 2019/2020 років.

   Проте спочатку голова робочої групи перший заступник губернатора Сергій Коваленко особисто відвідав ряд котелень СП-ТОВ "Світловодськпобут" у супроводі генерального директора СП Сергія Московського. Зокрема, Сергій Петрович перевірив готовність котельні №3, ознайомився із роботою міні-котельні №5  та відвідав котельню №2 – найбільшу і найпроблемнішу у Світловодську, поспілкувався із працівниками СП-ТОВ «Світловодськпобут», оглянув когенераційну установку.

   Після екскурсії по об’єктах СП, перший заступник губернатора провів у приміщенні адмінбудівлі нараду з питань підготовки до опалювального сезону за участі представників обласної влади, представників управлінь та посадовців міста, депутатів міськради та інших представників громади.

   Отже, станом на 14 серпня до опалювального сезону готові 70% теплогенеруючих об’єктів Кіровоградської області. Генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський доповів, що наше підприємство готове на 93%: 5 котелень із 6 фактично готові до запуску.

   Проте ці 7 відсотків, які залишилося опрацювати, напевне, найтяжчі в сенсі проведення технічних робіт, адже це мережі 2-ї, найстарішої, котельні міста. Деяким трубам, які несуть з 2-ї котельні тепло до споживача, понад 50 років і передбачити, де саме наступного разу станеться порив – дуже важко. Виявити проблемні місця допоможуть гідравлічні випробування, заплановані на першу половину вересня.

   Звичайно є скептики і проФФесіонали, які закидають, мовляв, чого ж ви їх йдосі не замінили? Ті проФФесіонали, які колись кувалдою «ремонтували» когенераційну установку і свого часу ті труби теж не замінили… Може питання в тому, що такий ремонт обійдеться не в одну сотню мільйонів гривень? І всі ці мільйони ляжуть в тариф? В той тариф, який і так сьогодні не є економічно обґрунтованим і має бути відшкодований міською владою у вигляді компенсації різниці (невідповідності) тарифу?

   Як би там не було, але проФФесіонали … радять, а караван іде. Підприємство працює фактично на морально-вольових, але справа робиться.

   Наступна тема – борги (тут посилання на матеріал на сайті про борги). Загальна ситуація така: щоб отримати ліміти і почати опалювальний сезон, стан проплат за попередній опалювальний період має становити 90%. Для цього підприємству не вистачає 24,7 млн. грн. Враховуючи, що 56,4 млн.грн. винні підприємству, питання можна спробувати закрити.

   Саме таке розпорядження і надав Сергій Коваленко виконавчій владі: проаналізувати, розібратися і спробувати закрити.

   Наступне питання – черговий арешт активів підприємства, в тому числі і блокування рахунків, що. Фактично унеможливлює ведення господарської діяльності, в тому числі проведення ремонтних робіт, розрахунки з контрагентами, виплату заробітної плати працівникам.

   Чергове завдання: опрацювати питання з правоохоронцями і знайти вихід.

   Далі торкнулися проблемного питання відключення абонентів від системи централізованого опалення і облаштування індивідуальних пристроїв, але тільки торкнулися – більш детально питання буде опрацьовано під час наступного візиту віце-губернатора до Світловодська на початку вересня.

   Підводячи підсумок, варто зазначити, що проблемних моментів вистачає, проте робота з підготовки до нового опалювального сезону триває і обласна адміністрація тримає дане питання на контролі.

   П.С.: Ніхто так і не зрозумів – чого хотів досягти своїми палкими промовами депутат Кучугурной: чи то медаль, чи то в нього дзвони дзвенять? Хоча які там дзвони – так собі, «калакольчики»…

Інформаційна служба СП-ТОВ "Світловодськпобут"