Мовою цифр: підготовка триває

  До початку нового опалювального сезону залишилось трохи більше шести тижнів. Тому цілком логічно, що керівництво міста починає «брати на контроль» питання підготовки СП-ТОВ «Світловодськпобут» до подачі теплоносія в квартири світловодців.

   Запит, який надійшов на адресу підприємства від «білодомівців» містить такі питання:

  • стан підготовки котелень;
  • оплата та борги;
  • усунення виявлених поривів;
  • стан готовності житлового фонду?

   Враховуючи той факт, що зазначена інформація стовідсотково зацікавить не тільки представників влади, а й мешканців міста-абонентів СП-ТОВ «Світловодськпобут», а також з метою уникнення вільних інтерпретацій даних, вказаних у відповіді на згаданий запит, наводимо основні цифри для більш широкого загалу. Звичайно, у дещо спрощеному варіанті.

   Середня загальна готовність котелень до опалювального сезону складає 65%.

   Найбільший коефіцієнт готовності до подачі тепла у котелень №№ 5 і 6 (70% і 69%). Найнижчий показник (60%) має котельня №1. №2 та міні-котельня на Павлова, 18  готові на 65%. І 62% - котельня №3.

   Наступний пункт – кошти і борги. Станом на сьогодні підприємством спожито газу на суму 536,1 млн.грн. Точніше, на зазначену суму НАК «Нафтогаз України» виставив «Світловодськпобуту» рахунки. Варто зауважити, що 24 млн.грн. – це штрафні санкції, як, наприклад, за зрив пломби і відбір газу для опалення міста без дозволу (без договору на отримання лімітів) восени 2016 року. Сплачено 441,5 млн. грн. Борг становить 94,6.

   Без урахування штрафів суми відповідно такі: спожито газу на 512,1 млн., сплачено 439,2 млн., борг – 72,9 млн. Показник проплати складає 85,8%. Для гарантованого початку опалювального сезону «Нафтогаз» вимагає 90%, а отже нам не вистачає «всього-на-всього» 21,7 млн.грн.

 Чимало коштів винні безпосередньо «Світловодськпобуту». Зокрема, борги за надані послуги теплопостачання складають 65,4 млн.грн., в тому числі 58 млн. – населення міста, 3,2 млн. – бюджетні організації.

   25,5 млн.грн. складає заборгованість із компенсації різниці в тарифах тільки по населенню за період 2016-2019 р.р. 4,4 млн. – по бюджетних установах та організаціях.

   Щодо поривів та їх усунення: В ході гідравлічних випробувань виявлено 33 порива теплових мереж. Поривів по котельням №№ 1,5,6 виявлено не було. Котельня №2: виявлено 12 поривів, 6 усунуто, 1 в роботі на даний момент. Котельня №3: виявлено – 21, усунуто – 12, в роботі – 2.

   Стосовно актів готовності до опалювального сезону, то більшість бюджетних установ та ОСББ пройшли перевірку та підписали зазначені акти. По ТОВ УК «Господарник» перевірено 20 житлових будинків, КП «Житлосвіт» – 16, КП «Житлосервіс» – 27.

   Станом на 31 серпня графік перевірки підготовлених будинків до опалювального сезону 2020-2021 не подала ПП керуюча компанія «Борисфен».

 

Інформаційна служба СП-ТОВ «Світловодськпобут»