Сергій Московський: «Технічно ми готові,

але сезон буде складний»

  До початку опалювального сезону залишається все менше часу і, звісно, ступінь готовності як опалювальних підприємств, так і опалювальних мереж до подачі теплоносія – одне із найбільш актуальних питань не тільки у Світловодську, а й по всій країні.

   За словами генерального директора СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергія Московського, на даний момент всі малі котельні міста готові на 100 відсотків, мережі 2-ї котельні наповнені, наразі триває наповнення мереж 3-ї котельні (справа довга, тому триватиме ще кілька днів).

  «Але ж треба відрізняти готовність наших мереж, від мереж внутрішньо будинкових. Наприклад, мешканці будинку №2 по Робітничій мають поцікавитися у представників управляючої компанії, чому їхній будинок не готовий до опалення? А от Бойка,2 навпаки хочеться поставити за приклад.»

  Варто зазначити,  що на сьогоднішній день завдяки співпраці із профільним заступником міського голови та новому керівництву ЖЕКів, ситуація із багатоквартирними будинками «Житлосвіту» та «Житлосервісу» набагато краща, ніж, наприклад, у минулому році. Тим не менш, відсоток готових будинків трохи більший за 50 (докладнішу інформацію дивіться на нашому сайті після 15 жовтня).

   Стосовно поривів, виявлених після проведення гідравлічних випробувань, жоден не є критичним і на місцях виявлення аварій працюють ремонтні бригади.

  Дещо складніша ситуація із підбором персоналу. По-перше, досить не просто знайти професійних зварників чи слюсарів, які згодні працювати за доволі невисоку заробітну плату. По-друге, важко знайти людей, які будуть готові працювати 24 години на добу – завдяки виконкомівській політиці визначати кількість працівників на підприємстві «відфанаря», роботу, розраховану на більш як 300 працівників, будуть виконувати 160. А уникнути аварійних ситуацій не вийде. Гаряча вода виявить слабкі місця в мережі, які не виявила гідравліка, зважаючи на термін експлуатації труб.

  «Допоки не запрацює опалення в кожному будинку, – пояснює Сергій Московський, – я, разом із усією інженерно-технічною службою, буду працювати у такому ж 24-годинному режимі із виїздом на місця аварій».

   Окремо хочеться відмітити, що вся бюджетна сфера, в тому числі лікарня, школи і дитячі садочки, готова до отримання послуги з теплопостачання. Також підписано акт готовності будівлі виконкому.

   Дещо складніше питання економічне. Справа в тому, що рішення Світловодської міської ради стосовно передплати за теплопостачання в зв’язку з боргом за розподіл газу, що виник незалежно від витрати газу підприємством, а «завдяки» новому законодавству,  (простіше кажучи, оплата, яка дозволить відкрити газові засувки для «Світловодськпобуту») одноосібно саботується секретарем міської ради О.Сапяновим. В нього така особиста позиція – не розпочинати опалювальний період в місті.

   Питань, частина з яких просто дивні для нормальної логіки, менше не стає. Чи то наближення виборів так діє на представників влади, чи то рівень відповідальності та професійної кваліфікації пана Сапянова бажає залишатися кращим?

   «Техічно, – говорить генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» С.Московський, – підприємство до початку опалювального періоду готове. Період буде складний, треба бути реалістами, але ми набрали робочий персонал, проводимо їх кваліфікаційну підготовку. Три ремонтні бригади сьогодні працюють в місті над усуненням незначних поривів теплотраси. От якби ще менше політики та гри у піжмурки із виконавчою владою – було б набагато краще як для підприємства, так я для всієї міської громади!»

Інформаційна служба СП-ТОВ «Світловодськпобут»