До уваги мешканців міста-абонентів СП-ТОВ "Світловодськпобут"

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

    На адресу СП-ТОВ «Світловодськпобут» надійшло багато звернень з приводу перерахунків за 2019 рік в зв'язку з Постановою КМУ № 560. Коментарі з приводу цієї постанови надруковано в газеті «Світловодськ вечірній» та на сайті Світловодської міської ради. Прикро, коли люди, не розібравшись в ситуації, починають «завалювати» підприємство скаргами та вимогами, перешкоджаючи тим самим його працівникам виконувати свої прямі обов'язки. Тому ми змушені надати публічні пояснення щодо цієї постанови. Почнемо з її тексту, можливо декому одразу стане все зрозуміло.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 червня 2019 р. № 560   Київ

Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг

   З метою захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг та відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ сезон 2019/20 року такі граничні ціни/тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва:

  з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку – 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість);

  з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води – 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності рушникосушильників – 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

   Оплата населенням міст обласного значення та м. Києва послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води здійснюється з урахуванням встановлених відповідними органами місцевого самоврядування цін/тарифів, які не перевищують граничні ціни/тарифи, що визначені цим пунктом.

   2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування міст обласного значення та м. Києва вжити заходів до неухильного виконання вимог, визначених пунктом 1 цієї постанови, та забезпечити здійснення перерахунку цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення до 1 вересня 2019 року.

   3. Рекомендувати:

   Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснювати щомісяця моніторинг цін/тарифів, зазначених у пункті 1 цієї постанови;

   органам місцевого самоврядування міст, які є адміністративними центрами районів, міст районного значення, селищ під час встановлення відповідних цін/тарифів для населення на опалювальний сезон 2019/20 року використовувати розміри цін/тарифів, визначені пунктом 1 цієї постанови.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Таким чином, стосовно м. Світловодськ:

 

    1.Граничні ціни встановлюються на опалювальний сезон 2019/2020 р.р. (який розпочнеться у жовтні 2019 року), а не на весь календарний рік!!! (читайте п.1 Постанови).

 

   2.Здійснення перерахунку має забезпечити орган місцевого самоврядування м. Світловодськ до 1 вересня 2019 року, (читайте п.2 Постанови).

 

   3.У випадку, якщо наш Виконавчий комітет не прийме вищеозначене рішення до 1 вересня, тоді, шановні споживачі, починайте вимагати цього від членів виконкому. Наше підприємство працює ВИКЛЮЧНО за затвердженими ними тарифами.

 

  Наразі повідомляємо, що генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» звернувся до міського голови (лист № 800 від 14 серпня 2019 р.) з вимогою надати розрахунки згідно з таблицями додатків до «Порядку формування тарифів» в разі затвердження підприємству тарифів згідно з Постановою № 560 та забезпечити відшкодування різниці в тарифах. Наразі відповіді не отримано.

 

З повагою, адміністрація СП - ТОВ «Світловодськпобут»