КЕРІВНИЦТВО ТА ПРОВІДНІ СЛУЖБИ

© 2017. ТОВ "Світловодськпобут". All Rights Reserved.

Оптимізація гідравлічно-теплового режиму роботи тепломереж проходитиме в кілька етапів

   В далекі часи, коли будувалася система централізованого опалення у Світловодську, мало хто надто переймався з приводу наслідків, які можуть статися через кілька десятків років: ніхто не думав ні про економію, ні про фінансовий зиск чи рентабельність. Сьогодні ж по всій країні «тепловики» стикаються зі схожими проблемами – в залежності від рель’єфу, стану труб і ще купи різних чинників, в одних мікрорайонах тиску в мережі не вистачає для нормальної роботи опалення, а в інших – ми просто «гріємо землю», витрачаючи зайві енергоресурси.

   Тож, для покращення якості послуг по всьому місту, система потребує врегулювання подачі теплоносія.
  Саме з цією метою керівництво ТОВ «Світловодськпобут» запросило до співпраці Приватне підприємство «Ентальпія Пюс», співробітники якого займаються налагодженням гідравлічно-теплового режиму роботи тепломереж від 2-ї та 3-ї котелень.
  «Спочатку, - пояснює керівник ПП Олександр Лисак, - проводиться аудит та аналіз нинішнього режиму роботи мереж, щоб зрозуміти, що саме ми можемо зробити для нормалізації якості послуги, яка надається споживачам і якого економічного зиску ми можемо досягти. Робота наша складається з кількох етапів і розрахована на те, аби зменшити витрати підприємства, зокрема на електроенергію, а також зменшити собівартість надання послуги з теплопостачання.»
   Перший етап проходить зараз: протягом 2-х днів представники ПП «ЕП» проводять аудит, аналізують, як працює система на даний момент.
  Другий етап – це розробка нового режиму роботу системи, його затвердження і реалізація. Тобто, працівники ТОВ «Світловодськпобут» виконають рекомендовані спеціалістами ПП «Ентальпія Плюс» роботи з оптимізації мережі опалення. Рекомендації можуть бути різними, наприклад, в певних місцях – це встановлення дросельних пристроїв, які дадуть змогу врівноважити подачу теплоносія до кожного споживача, в інших – заміна металевої труби великого діаметру на меншу, але, наприклад, пластикову.
  «Заключний етап відбувається вже на початку опалювального сезону, – зазначає представник «Ентальпії Плюс», – зазвичай, десь у середині листопада. Ми перевіряємо, як працює розроблений нами режим і, при необхідності, корегуємо, аби вирівняти температурні режими по будинках.»
   В свою чергу хочемо порекомендувати керівникам управляючих компаній провести належну роботу з підготовки та оптимізації внутрішніх мереж своїх будинків, адже температура теплоносія повинна бути однаковою в кожній квартирі.