СПОЖИВАЧАМ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

МІСТА СВІТЛОВОДСЬКА

   На початку червня 2021 року СП-ТОВ «Світловодськпобут»  та постачальник природного газу ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» заключити Договір на постачання природного газу за пільговою ціною  для категорій населення та бюджетні установи. Обсяг «пільгового» газу було лімітовано з розрахунку середнього значення фактично спожитого природного газу за попередні три роки, без можливості корегування обсягу в залежності від температури навколишнього середовища. За перевищення договірного «пільгового» обсягу природного газу підприємство має сплачувати за ринковою ціною.

   З врахуванням умов цього договору, на вимогу виконавчого комітету Світловодської міської ради про врахування в тарифах виключно «пільгових» цін на природний газ, СП - ТОВ «Світловодськпобут» було переглянуто відповідним чином плани виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на 2021-2022 рік. Рішеннями виконавчого комітету Світловодської міської ради погоджено річний план та встановлено тарифи на теплову енергію за розрахунками на підставі цього плану. Тариф для категорії населення встановлено на рівні 2985,2 грн. за 1 Гкал (з ПДВ)

   Виконуючи умови Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. (Далі - Меморандум), СП - ТОВ «Світловодськпобут» застосовує для споживачів категорії населення тариф у розмірі 1763,86 грн. га 1 Гкал (з ПДВ).

    Виконавчий комітет Світловодської міської ради умови даного Меморандуму не виконують, незважаючи на те, що однією з умов Меморандуму є те, що органи місцевого самоврядування мають надавати фінансову підтримку підприємствам теплопостачання та компенсувати різницю між економічно обґрунтованим тарифом та тим, що застосовується до споживачів (ст. 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення») задля недопущення зростання тарифів для населення.

   Заради сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 рр. до місцевих бюджетів спрямовано державою додаткові  кошти (п.15 Меморандуму).

   За середньомісячною температурою  навколишнього середовища січень 2022 року виявився значно холоднішим, ніж в попередні три роки, за якими встановлювався обсяг газу.

Станом на 21.01.2022 рік природного газу, який виділений на опалення населення міста Світловодська, залишилося на дві доби, а до кінця січня залишилося 10 діб.

  В зв’язку з відсутністю «пільгового» природного газу та підтримки з боку Виконавчого комітету Світловодської міської ради, СП-ТОВ «Світловодськпобут» вимушений,  щоб не допустити повної зупинки роботи котелень міста Світловодськ, зменшити подачу теплоносія до мінімуму.