Світловодськ – вже не лише окремо взяте місто,

- нагадала міській владі влада районна

    У спробі розв’язання викликів, пов’язаних із грядущим опалювальним сезоном для всієї Світловодської МТГ, місто 10 червня відвідали перший заступник і заступник голови Олександрійської РДА Сергій Афанасьєв і Роман Домбровський відповідно...

    Цього дня у кабінеті міського голови Андрія Маліцького відбулася розширена нарада за участі як мера, так і його заступників, відповідальних за „комуналку” та керівництва теплогенеруючих підприємств Світловодська і Власівки. Та перш за все, гостей з Олександрії цікавила підготовка до опалювального сезону сіл, що увійшли унаслідок територіальної реформи до складу Світловодської МТГ. Бо ж заклади сільської інфраструктури – ФАПи, школи, дитячі садки абощо – на осінь-зиму 2021/22 років, взагалі, ризикують опинитися без опалення. Річ у тім, що кропивницьке ТОВ „Гідроелектроцентр” тепло на твердопаливні сільські котельні з початку 2021 року надавало за рахунок... обіцянок міської влади заплатити за нього. А ще за власний кошт оплачувало послуги персоналу цих котелень...

    Не дочекавшись - між підприємством і міською владою виникли серйозні тертя стосовно тарифних величин - це підприємство попереджає, що за такого розкладу воно навряд чи розпочне подачу свого теплоносія на сільські інфраструктурні об’єкти. Ба більше, котли трьох з чотирьох сільських котелень є власністю „Гідроелектроцентру”, які він, якщо не буде досягнуто компромісу, уходячи, демонтує і забере з собою. Є також і інший варіант, новий теплопостачальник, який прийде на зміну „Гідроелектроцентру”, викупить у нього ці котли. Або ж у нього знайдуться свої котли. Тільки от основна проблематика цього питання полягає у тому, що на даний час такого наступника не видно навіть на обрії. Як і не видно, що адміністрація Світловодська скільки-небудь переймається означеним питанням...  В цьому зв’язку олександрійські гості нагадали міській владі, що вона відповідальна не лише за місто, а ще за селище Власівку та навколишні села, які увійшли до складу об’єднаної територіальної громади. А це 8 і 4 тисячі мешканців відповідно.

      Не менш „колючим” виявилось питання початку опалювального сезону у Світловодську і на Власівці. Керівництво СП ТОВ „Світловодськпобут” і „Власівські мережі” наголошувало на значній заборгованості за спожите тепло, що значно ускладнює якісний і своєчасний початок цього самого початку. Світловодські ж тепловики додали, що між ними і владою існує лиш декоративне розуміння, а якась конкретика поки що відсутня начисто... Тут, як і у випадку з сільською теплогенарацією, міська влада пообіцяла контактувати з міськими та селищними тепловиками більш тісно.

      По завершенні наради, Сергій Афанасьєв і Роман Домбровський, аби на власні очі пересвідчитися у „бездіяльності” світловодських тепловиків, відвідали одну з провідних котелень „Світловодськпобуту”.

„Побувавши лиш на одній котельні, ми побачили, що підготовчі роботи ведуться. Сподіваємося, що подібна картина спостерігається і на інших котельнях... На жаль, на державному рівні і досі залишаються не вирішеними питання стабільної ціни на газ як для промисловості, так і побутових споживачів. І ще, якби там не було, борг перед теплогенеруючими компаніями є і він нікуди не подінеться. Тож сподіваємось, що заради благополуччя мешканців протиріччя і амбіції між міською владою і теплопостачальними буде подолано”, - сказав у фіналі візиту Роман Домбровський.

Віталій Асауленко