Автівки громадських

активістів так щільно заполонили головну площу Світловодська і, навіть біля квітників-„гробиків” уздовж проїжджої частини, що транспорт високого гостя з Кропивницького ледве вдалося припаркувати...

Губернатор Назаренко, попри старання місцевої влади, не пристав на цькування „Світловодськпобуту”

   10 лютого голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко, разом із своїми профільними заступниками, прибув особисто до Світловодська – ознайомитись безпосередньо на місці з проблемами міста та провести прийом мешканців нашої ОТГ.

... Безумовно, чи не найбільш провідним питанням цього візиту став конфлікт, що не вщухає, поміж СП-ТОВ „Світловодськпобут” і громадянами, які від’єднались від послуг централізованого теплопостачання, яке надає  підприємство, скориставшись дозволами на таке від’єднання, які виконком попередньої каденції видавав направо й наліво усім бажаючим. І все – всупереч протестам з боку „Побуту” з нагадуванням законодавчих вимог: від’єднання від централізованого теплопостачання можливе лише, коли від’єднується увесь будинок. Бо ж у протилежному випадку розбалансовується система централізованого опалення всього будинку, що позначається на якості і вартості послуги для помешкань громадян, які не здатні матеріально забезпечити себе системами індивідуального опалення.

    Тож, виходячи з незаконності таких від’єднань, „Світловодськпобут” продовжує нараховувати плату за свої послуги помешканням, які перейшли на це саме індивідуальне опалення. До того ж, юридичний відділ підприємства кожного разу виграє судові позови проти таких „індивідуальників”, природно викликаючи у останніх невдоволення й протести.

    Саме вони - незадоволення й протести – й стали для багатьох лідерів оцих самих протестів, такою собі злітною смугою до омріяної влади. Молода команда нинішнього міського голови Андрія Маліцького – яскравий тому приклад... Беручи це все до уваги, цілком закономірним була його присутність на відкритому губернаторському прийомі, разом із своєю заступницею з гуманітарних питань Юлією Орловою. Були присутні й гендиректор „Світловодсьпобуту” Сергій Московський з директором з економіки Уляною Бакутою. Натомість інші заступники Маліцького та ще кільканадцять активістів очікували „часу Ч” за дверима сесійної зали, де відбувався цей прийом. Марно чекали.   

... Назаренку, на свавілля „Світловодськпобуту”, подали цього дня чимало „індивідуальників”. Що дало підстави Маліцькому апелювати до поважного гостя з Кропивницького та його оточення: мовляв, бачте, як люди поневіряються. Втрутьтеся й покарайте винного! Губернатор же, на велике розчарування мерської команди, винною назвав попередню міську адміністрацію, виконком якої, без щонайменшого дотримання законодавства, розкидався дозволами на від’єднання, наче той сіяч під час посівної кампанії, перетворюючи на заручників своєї недолугої політики все тих же „індивідуальників”, заохочуючи їх на порушення чинного законодавства, які, згідно його букви, перетворилися на порушників-самовільників.

  А раз так, резюмував Назаренко, адміністрація Маліцького, як правонаступниця попередньої адміністрації, яку очолювали то мер Валентин Козярчук, то секретар тодішньої міськради Юрій Сапянов, має відновити справедливість – компенсувати з міського бюджету всі збитки, які зазнали місцеві жителі  через недолугі рішення, пов’язані з дозволами на від’єднання.     

    На епілог так і напрошуються слова незабутнього „Косого” із легендарних „Джентльменів удачі”: „Все, кіна не буде”.

Пилип Крейда.