„Добробут”: борщ буде завтра, можливо.

А сьогодні – пшінка!

   Від 27 серпня на три гуртожитки на Приморській,38 і 74 та на Героїв України,67 припинено постачання струму. За рішенням суду припинено. Бо борг мешканців цих гуртожитків, що перебувають на балансі КП „Добробут”, якщо вірити інсайдерській інформації, сягнув позначки у 476 тисяч гривень...

 

   У найбільш виграшній ситуації, якщо доречне тут це слово, виявились мешканці на Героїв України,67 – там хоч газ на кухнях. А от для двох „общаг”, що на Приморській, з їхніми електроплитками, довелося облаштовувати харчування з допомогою польових кухонь... Міська влада ці кухні організувала, нагодовуючи тамтешніх пожильців пшоняною кашею. Звісно, тут не до гастрономічного гарячого розмаїття страв: якщо каша - то каша для всіх.

... Далися ознаки зволікання і прорахунки міської влади попередньої каденції, коли була втрачена можливість перевести кімнати цих гуртожитків у „квартирний”, житловий, фонд з наданням кожній особового рахунку. Тоді би була можливість відокремлювати боржників (і відключати їх) від не-боржників, прокоментував ситуацію, що склалася Анатолій Кучугурний, який у березні-квітні цього року очолював КП „Добобут”... Зараз виконуючою обов’язки директорки цього КП покладені на Наталію Оскир. Сам же пан Анатолій на сьогодні займається об’єднанням спочилих КП „Житлосвіт-2012” і „Житлосервіс-2012” в єдине комунальне підприємство... А відтак, борги і відповідальність за них лягала на усіх (дисциплінованих і не дуже) мешканців гуртожитків, зазначає Кучугурний, додаючи, що протягом його очільництва проводилася регулярна робота з боржниками. Та марно. Можливо, припускає він, ситуацію врятують гарантійні листи від міської влади, направлені до облдержадміністрації.

   І хоча директор світловодського відділення КОЕК Віктор Ганін, посилаючись на комерційну таємницю, не озвучив суму боргу КП „Добробут” перед енергетиками, яку ми без нього взнали, зазначив, що на початку 2021 року ця заборгованість сягала двохсот тисяч гривень. Про що енергетики неодноразово сигналізували міську владу з нагадуванням скласти принаймні план-графік, підписаний міським головою щодо погашення заборгованості - аби запобігти (чи, хоча б, відтермінувати) ймовірному відключенню будинків КП „Добробут” від струму. Та навіть і цього не було зроблено, констатує Ганін. І як результат – рішення Кропивницького Адміністративного Суду.

... В останній час (28 серпня): за нашими даними в гуртожитках КП „Добробут” подали струм. Та, чи надовго?

Віталій Асауленко