Власівка не повинна мерзнути. А у Світловодську…по бюджетним установам боргів нема

   Позиція міської влади стосовно початку опалювального сезону у Світловодську нагадує позу наляканого страуса: голову в пісок і жодних проблем не видно! А чого не видно – того просто не існує. Але вона є. Більше того, вона може неочікувано дати добрячого копняка. Чи навпаки, очікувано?

 

    А от проблеми КП «Власівські мережі», як виявилося, все ж таки хвилюють керівництво територіальної громади і 18 жовтня пройшла позачергова сесія, на якій у терміновому порядку власівському КП було виділено 1 млн. грн. в рамках фінансової підтримки. Точніше, саме цю суму «Мережі» мають сплатити ВАТ «Кіровоградгаз» (борг за транспортування газу), аби ті «відкрили засувку» для початку опалювального сезону.

    Те, що подібна проблема є у «Світловодськпобуту» (як і в «опалювальників» по всій країні!!!) – вирішили ігнорувати. Хоча протокол засідання наради за участі голови Кіровоградської обласної адміністрації Марії Чорної з питання початку опалювального сезону 20/21 р.р. на території Світловодської міської територіальної громади від 11.10.2021 р. чорним по білому зазначає, що міський голова має вжити заходів стосовно вирішення питання боргу транспортування газу відносно обох теплогенеруючих підприємств.

   Абсолютно випадково (або ні) присутній на сесії генеральний директор СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій МОСКОВСЬКИЙ вирішив привернути до себе увагу.

«Хочу порадіти за колег з Власівки, – сказав він, – адже у них є затверджений тариф, інвестиційна програма і фінансова підтримка від міської ради.

     Ми, через те, що у міської влади своя математика, не маємо ні першого, ні другого.

   Про фінансову підтримку ми взагалі мовчимо. Тим не менше, є одне прохання – віддайте нам борги, зокрема, КП «Добробут», аби у нас була можливість сплатити половину заборгованості транспортуючій компанії і мати можливість розпочати опалення у Світловодську.»

    Даючи коротку інформацію присутнім у сесійній залі, Сергій Володимирович зазначив, що транспортуюча компанія ні на які поступки у вигляді реструктуризації не погоджується (це відомо міському голові), а вимагає хоча б 50% оплати боргу. Ця сума (близько 3 млн.грн.) якраз дорівнює сумі боргу перед СП ТОВ «Світловодськпобут» комунального підприємства «Добробут». Тому, про фінансову підтримку мови не йде, просто віддайте борг.

  На все це у міського голови була досить цікава відмовка: «По бюджетним установам немає боргів за опалення!». Це, звичайно, суперово, але про бюджетні установи мови не йшлося. Борги є у комунальних підприємств (може хтось скаже меру, що це не одне й те ж?)…

   А ще у міського голови з’явилося «дежавю»: мовляв, «Побут» кожен рік звітує про те, що до опалювального сезону готовий, а потім просить грошей.

   Знову ж таки, мер трохи сплутав технічну готовність підприємства із фінансовим станом.

 Хоча «дежавю» має виникнути у світловодців, які тільки й спостерігають за тим, як до молодої/нової команди приєднується черговий зам з питань ЖКГ, у якого обов’язково «є бачення» і який готовий йти до світлого і кращого. А так хочеться до теплого! І щоб хоч один не говорив про «бачення», а продемонстрував хоч якесь «втілення». Наприклад, заплати борги і спи спокійно!

  А потім почалося те, що краще всього вміють робити у нашій владі: говорити про що завгодно, аби тільки не про головну проблему.

  Якщо коротко підвести підсумки сесії 18 жовтня, варто виділити наступне:

  1. Питання виділення коштів для «Власівських мереж» є терміновим, бо Власівка не повинна мерзнути. А у Світловодську … по бюджетним установам боргів нема.
  2. Міський голова переконаний, що не можна віддавати гроші платників податків на оплату боргу КП «Добробут» (бо воно комунальне і самостійно веде фінансовогосподарську діяльність). Проте кошти платників податків можна виділяти на утримання, вибачте, фінансову підтримку КП «ККП», КП «Муніципальна варта», КП «Власівські мережі» (як приклад) та ряд інших незалежних фінансово-господарськи КП!
  3. Питання про те, як входити в новий опалювальний сезон, викликає у мера гостре «дежавю».

 Як буде далі – поки не відомо: депутати погодились на пропозицію міського голови продовжити обговорення зазначеної ситуації на черговій комісії на цьому тижні. Отже, далі якось буде…

Інформаційна служба СП ТОВ „Світловодськпобут”