До уваги мешканців міста Світловодськ та балансоутримувачів багатоквартирних будинків!

 

Самовільне втручання в систему опалення передбачає відповідальність згідно з законодавством

    

     СП ТОВ «Світловодськпобут» попереджає: самовільне втручання в систему опалення багатоквартирного будинку та її пошкодження передбачає відповідальність згідно з законодавством.

     Основними напрямками діяльності підприємства СП ТОВ «Світловодськпобут» - виробництво теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення, реконструкція котелень, заміна трубопроводів на попередньо ізольовані труби.

     Проте всі зусилля підприємства на проведення заходів по модернізації підприємства та поліпшенню якості теплопостачання знищуються самовільним втручанням споживачів у внутрішньобудинкові системи опалення багатоквартирних будинків. Ці дії негативно впливають на гідравлічне регулювання будинку, що спричиняє неякісне надання послуг з централізованого опалення іншим споживачам будинку.

     Підприємством СП ТОВ «Світловодськпобут» було виявлено порушення внутрішньобудинкової системи опалення саме споживачами теплової енергії, зокрема, виявлено заміну сталевих труб на металопластикові із звуженим діаметром, перенесення приладів опалення на балкони, прокладання трубопроводів під підлогою, знищення перемичок перед приладами опалення на транзитних трубопроводах.

Шановні споживачі!

Під час проведення ремонтних робіт в своїх оселях, пам`ятайте, що  споживачі зобов`язані:

-   дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин;

не допускати порушень законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг ( п.8 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ч.3 п.30 Правил надання послуг з централізованого опалення);

не мають право самовільно змінювати систему опалення та здійснювати від`єднання від мереж централізованого опалення.

Переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яка належить до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу. Будь-яке втручання в систему шляхом зміни гідравлічного опору ( заміна та встановлення додаткових приладів, зменшення діаметру трубопроводів, не встановлення перемичок біля приладів опалення на транзитних трубопроводах, встановлення металопластикових труб, покладання трубопроводів під підлогою ) погіршує роботу системи загалом, чим порушуються права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.

     Відповідно до ст. 41 Конституції України використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.

     Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» теплопостачальне підприємство має право вимагати від споживачів усунення порушень в сфері житлово-комунальних послуг.

     Звертаємось з проханням до споживачів самовільно не втручатись у внутрішньобудинкову систему опалення, усунути порушення проектування систем централізованого опалення в квартирах, якщо такі є.

     Статтею 270-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження об`єктів житлово-комунального господарства.

     У разі невиконання вимог законодавства підприємство матиме право та буде змушене звернутися до суду в порядку статті 16 ЦК України за захистом своїх прав та інтересів (відновлення становища, яке існувало до порушення ).

     З повагою, Сергій Московський,

генеральний директор  СП ТОВ «Світловодськпобут».

Поділитися

© 2017. СП "ТОВ "Світловодськпобут". All Rights Reserved.