Тиждень аномальних холодів. Теплоносій не зрадив

    Споконвіку, починаючи від 16 січня, в Україні настає неабияка холоднеча – Хрещенськими морозами вона зветься... Як спрацював у цей період „Світловодськпобут”?

  І дійсно, користувачі централізованим опаленням не на жарт були наполохані морозами від 17 градусів, які накрили Світловодськ, починаючи з 16 січня. А у ніч з неділі на понеділок (17-18 січня) стовпчик термометра, взагалі, опустився нижче 21 градусу морозу... Та і як тут не наполохатись, якщо і міський голова Андрій Маліцький, і вся його – виконкомівська й депутатська - молода команда безперестанку навіюють містянам, що справи на „Світловодськпобуті” геть кепські: он, як доказ – численні пориви тепломереж, через що місто копане-перекопане... Але про те, що це „копання” є наслідком багаторічного відкидання владою інвестиційної складової у тарифі на централізоване теплопостачання, яка би дозволяла регулярне оновлення цих самих тепломереж – ні пари з вуст.

   ... А тут – ще й такі морози! Ну і як спрацювало підприємство у цей Хрещенський тиждень, спитали ми у його генерального директора Сергія Московського у понеділок, 25 січня, коли температура зафіксувалася на своїй звичній для періоду „глобального потепління” позначці – від нуля градусів і вище...

   „Першочергове наше завдання, як власне і завжди, полягало у безперебійному постачанні якісного теплоносія до установ і квартир наших споживачів. А особливо – у період аномальних морозів минулого тижня. І ми гідно впорались!”, - не без гордості заявив Московський, додаючи, що в означений тиждень був зафіксований лиш один збій у теплопостачанні - будинок на Героїв України,7, у суботу, 16 січня. Та аварійники підприємства, починаючи з 15-ї години до 23-ї години, його оперативно усунули.

   За словами генерального, температура теплоносія на виході з усіх котелень підприємства тоді, зі звичних 50-60 градусів, була підвищена до 80-ти. Тобто, холодно у помешканнях не було.

   А якби у Світловодську не було „розкопок” через пориви у мережі або котлованів – як їх „фахово” називає мер Маліцький, то було би ще тепліше?

   Це – міф, який чи то навмисне, чи то через некомпетентність, поширюється з владних кабінетів, відповів Московський.

  „Як ви думаєте, чи може вплинути на температуру гарячої води, яка циркулює по колу – від котла котельні до батареї у квартирі і знову до котла – заглиблення площею до десяти квадратних метрів над відновленою після пориву трубою, яке, у силу об’єктивних причин, ми не встигли засипати землею? Відповідаю – може! Але - на якусь десяту градуса. Цей показник не зміниться, якщо навіть розкопати кілька кілометрів теплотраси та ще й здерти теплоізоляцію з труб... Візьмемо, наприклад, найбільшу у Світловодську третю котельню з її 870-ми кубометрами гарячої води. Якби вона стояла на місці – вона би охолонула, навіть, знаходячись у щільно ізольованих та глибоко закопаних трубах. Але ж вона циркулює по колу. Повторюю, цир-ку-лю-є! І мені  дуже хочеться, аби „фахівці” молодої команди нашого мера, та й сам мер, нарешті зрозуміли це і не вводили в оману мешканців, яких я запевняю, що наше підприємство готове до подібних погодних викликів”, - підкреслив Сергій Московський.

Прес-служба