Виїзне засідання штабу: борги за газ становлять 1 млрд.грн, підготовка до опалювального сезону на рівні 30%, газ може  здорожчати до 12,6 тис.грн за кубометр

   25 червня на території СП-ТОВ «Світловодськпобут» пройшло виїзне засідання обласного штабу з питань підготовки господарського комплексу області до забезпечення сталого проходження опалювального періоду 2021-22 років за головування заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Поліщука та голови департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольги Довжук.

 

  До участі в засіданні були запрошені представники міських, сільських/селищних рад області та Олександрійського району, керівники теплогенеруючих підприємств Кіровоградщини, енергетичної галузі та ін. підприємств комунального господарства.

   Основні питання, які розглядали під час засідання Штабу, стосувалися стану підготовки господарського комплексу області до опалювального періоду 2021-22 років, укладання теплопостачальними організаціями договорів на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України», формування та затвердження тарифів на постачання теплової енергії на місцях, встановлення засобів обліку споживання теплової енергії та ін.

    Щодо стану підготовки по області, Ольга Довжук проінформувала присутніх, що цей показник станом на 15 червня перебуває на рівні 29-33% по області, що цілком відповідає графіку з підготовки до проведення опалювального сезону 2021-2022 років, затвердженому губернатором Кіровоградщини.

    «Головна проблема на сьогодні, - зауважила Ольга Василівна, - це розрахунки за спожитий природний газ. Сукупний борг наших «тепловиків» перед НАК  «Нафтогаз України»» у сумі майже 1 млрд. грн. За послуги з розподілу природного газу – близько 57 млн.грн і ця сума може зрости до початку опалювального сезону!»

  Щодо заключення нових договорів на постачання природного газу – на сьогоднішній день пакети опрацьованих документів направили п’ять підприємств-«опалювальників», в числі яких СП-ТОВ «Світловодськпобут».

   Наступне важливе питання – формування тарифу. Наразі Мінрегіоном розробляється методика розрахунку паливної складової тарифу (орієнтовно до 1 липня), яка після затвердження буде направлена до підприємств та органів місцевого самоврядування.

   Крім того, зазначила керівник Департаменту ЖКГ, очікується здорожчання газу на рівні 30%, тобто вартість 1 куб.м газу становитиме від 11600 до 12600 грн.

   Також Ольга Довжук зауважила, що в свою чергу органи місцевого самоврядування не повинні зволікати із прийняттям важливих рішень, розуміючи серйозність ситуації із опаленням по всій країні. Зокрема, стосовно інвестиційних програм теплогенеруючих підприємств, якими передбачено встановлення засобів індивідуального обліку теплової енергії.

   «Все що буде нараховано без лічильника з 1 серпня 2022 року, - застерегла вона, - буде мати жорсткі штрафні санкції!»

    В свою чергу Сергій Поліщук додав, що вже всім зрозуміло, що осінь буде важка, адже відбувається перехід на нові ринкові відносини між «тепловиками» та постачальником природного газу «гроші-товар».

«Тому я звертаюся до органів місцевого самоврядування з проханням підтримати свої теплогенеруючі підприємства, адже вони обігрівають оселі ваших мешканців!»

   Далі «тепловики» області коротко прозвітували про стан підготовки та головні проблеми на своїх підприємствах.

    Найскладніша ситуація у Кропивницькому. По-перше, борги перед НАК близько 800 млн.грн, по-друге, розбалансування систем теплопостачання. Зокрема, в місті більше 300 будинків, де індивідуальними засобами опалення користуються до 80% мешканців. Там і якість опалення важко втримати на технічному рівні, і вартість послуги для абонентів буде просто «космічною». Надія лише на матеріальну підтримку місцевої та обласної влади.

    Олександрія має боргу 97 млн.грн. (плюс 16 млн. штрафних санкцій). Проблеми і сподівання ті ж самі. Навіть з урахуванням того, що вже отримали «з міста» 10 млн.грн.

 «Прикро, що всі ми починаємо свою доповідь, - зазначив генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський, коли дійшла черга звітувати нашому підприємству, - словами про борги: у когось 800 мільйонів, у когось 120, у нас – 110… Хотілося б говорити про те, скільки мереж оновлено, відремонтовано, які новації введено в процесі виробництва. Але, нажаль… Ситуація змінюється і, як ми бачимо, не в кращий бік як для нас, так і для наших споживачів».

  Стосовно інвестиційної програми, Сергій Володимирович проінформував, що в неї закладено встановлення 181 лічильника (загальна сума склала близько 12 млн.грн.): вартість лічильника (в залежності від конфігурації) 10-20 тис.грн., проєкт 5-10 тис.грн. Програма подана на погодження органу місцевого самоврядування.

   Як буде із затвердження тарифу – спрогнозувати важко, адже взаємостосунки із органами місцевого самоврядування досить складні.

  Для довідки, заборгованість населення перед СП-ТОВ «Світловодськпобут» за спожиту послугу станом на 1 червня більше 93 млн.грн.

   А от керівник КП «Власівські мережі» Володимир Матвієць доповів, що їхнє підприємство наразі працює фактично без боргів. Та, додав він, це не на довго, бо з оплатою за послугу розподілу природного газу будуть проблеми.

    Наприкінці зустрічі присутнім представили Віталія Юшка, керівника ОСББ «Райдужне» - приклад сучасного підходу та енергоефективності.

   Віталій Іванович закликав всіх не боятися нового і запроваджувати нові енергоефективні заходи в сфері централізованого опалення. Між іншим керівник ОСББ зазначив, що досягти такого результату вдалося в першу чергу завдяки тісній співпраці із СП-ТОВ «Світловодськпобутом».

    Наостанок гостям запропонували оглядову екскурсію по території підприємства, зокрема, по 3-й котельні.

 

Інформаційна служба СП-ТОВ «Світловодськпобут».