Як готувалися, так і гріємося або "Акти готовності? Ні, не чули"

   Не відомо, коли саме те почалося, але вже так ведеться в нашому краї, що жити у законний спосіб – то для нерозумних і слабких духом. Більшість все намагається якимось чином "порішати", аби воно там якось, але щоб не так, як того хочуть "вони". Хто такі "вони"? Та хто завгодно: Президент і його команда, Кабмін, ЖЕК, мерія, податкова чи філіал Мордору у Світловодську СП-ТОВ "Світловодськпобут". Але у більшості випадків "порішати" ніяк не вдається. І тоді починається "ой, людоньки, що ж це робиться! Вони ж нам жити не дають! Давайте їх геть!".

   Ну, як, наприклад, пропонували галасливі тітоньки, у яких незаконно встановити індивідуальні пристрої обігріву  сил вистачило, а "порішати" (бо їм вкрай важко зрозуміти, що не все "рішається" в цьому світі) – ні. Тепер у них все просто – закрити "Світловодськпобут" і буде всім щастя. Точніше, всім таким як вони (порушникам закону), а до того, що станеться з іншими абонентами СП, дитсадками, школами, медичними та соціальними закладами їм справи нема. Та й дійсно, хай про те думають чергові "вони"!

   Є інший варіант – хай буде так як є, тільки щоб було тепло і недорого. Але й так не буває. Бо не можна сказати проіржавілій трубі "будь, як є, але тиск і тепло тримай". Точніше, сказати можна, якщо вам лікар дозволяє розмовляти з трубами, але навряд чи вона, труба, те почує. Тож робимо висновок: якщо хочете тепла взимку – то іржаву трубу треба міняти. І якщо системи, які лежать під землею, досить важко обстежити, то внутрішньобудинкові мережі оглянути легше, чи не так?

   Як це працює? У відповідності до “Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду”, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 620/378 від 10.12.08 р., перед початком опалювального сезону представники теплогенеруючої організації проводять огляд будинкових мереж, вказують на існуючі проблеми і, після їх усунення, підписують акт про готовність будинку до подачі теплоносія. І всі щасливі!

   Але у нас не так. Діючі ЖЕКи фактично повністю проігнорували зазначену процедуру, ОСББ та інші – частково. Мовляв, прийде зима, включите тепло, куди ви подінетеся? І включили: дітися дійсно було вже нікуди, коли температура впала майже до 0. Щоправда, багато де відразу й виключили, бо потекло. І тут всі одностайно вирішили: винен "Світловодськпобут", бо… винен і все.

   А тим часом акти готовності не підписані по 65 будинкам КП "Житлосвіт 2012" (читайте: "до опалювального сезону через несправність внутрішніх систем опалення не готові 65 будинків"), 20 будинків ТОВ "Господарник 1", 111 будинків КП "Житлосервіс 2012", 2 будинки ТОВ "ЯРК Комфорт", 3 будинки ОСББ.

   Як виявилося, чи підписані і чому "ні" акти готовності до опалювального сезону власного будинку не поцікавився майже ніхто, зате вигуки про совість, непорядність, бездіяльність лунали (та і продовжують) звідусіль. А у Вашого будинку підписаний акт?

  А ще є фінансовий аспект. Місто винне підприємству колосальні кошти. Чи варто говорити про те, що це вчасна проплата за газ НАК "Нафтогазу" і оті самі ремонтні роботи, які всі хочуть, щоб "Світловодськпобут" проводив в теплу пору року, так би мовити "завчасно" і "заздалегідь"?

   Тож, якщо вже говорити про совість, то варто поцікавитися загальним боргом Вашого будинку за опалення перед "Світловодськпобутом". Тим часом, сукупний борг мешканців будинків, які обслуговуються "Житлосвітом", становить 10,5 млн. грн.,  мешканці "Господарника" винні 4млн. грн., "ЯРК Комфорт" – 257 тисяч, загальний борг по ОСББ міста більше 5,5 млн. А лідером рейтингу звісно є "Житлосервіс" (найбільша кількість будинків) – 12,2 млн. грн.

(Докладна інформація у додатку).

   Час зрозуміти: відсутність боргу і наявність акту про готовність будинку (не плутати місцями) – запорука нормального опалювального сезону для Вас і Вашої родини.

Поділитися